15 Nisan 2015 Çarşamba

Essence Uzun Süre Kalıcı Ruj - 15 Oh So Matt! / Long Lasting Lipstick

Baya uzun bir süreden sonra, artık bir inceleme yapma zamanının geldiğini düşündüm. Okulumun yoğunluğu sebebi ile video bile çekemez olmuştum ama şu ara biraz rahatladım, zaman buldum. Hemencecik bloga da yazı yazmak istedim.

Bugün incelemesini yapacağım ürün Essence'tan Oh So Matt! isimli 15 numaralı uzun süre kalıcı ruj olacak.Ruju ilk denediğimde rengine bayıldım en başta, çünkü biliyorum ki ten rengime uyacak ve beni ölü gibi göstermeyecek bir nude renk bulmam her zaman çok zor. Elimde denemiştim ilk başta, çok beğendim ardından da dudağımda deneyince gördüm ki, renk ten rengim ile çok uyumlu ve ben baya açık tenli biriyim.Bu rujun rengi dışında, dokusunu ve yumuşaklığını, dudaktaki homojen dağılışını çok beğendim ancak bir süre sonra dudaktaki çatlaklara dolmasa çok daha iyi olurdu ancak bu küçük önlemler ile rahatça azaltılabilecek bir durum. Ruju sürmeden yaklaşık 10 dakika önce güzelce dudakları nemlendirince herhangi bir sorun kalmıyor. 
Kalıcılık konusuna gelirsek de normal rujlarımdan belki bir saat daha fazla ancak kaldı, yani bence vaat ettikleri kalıcılık malesef yok üründe ancak bu benim beğenmememi sağlamadı desem yeridir. Arada bir rujumu tazelesem bana bişey olmaz canım, aman :)

Yani kısaca özetlemem gerekirse;
Beğendiğim özellikleri:


Renk 
Doku 

Yumuşaklık 
Homojen dağılış 

Memnun kalmadığım özellikleri:

Dudak çizgilerine dolması
Kalıcılık açısından normal rujlardan bir farkı yok